Project Description

AUTOMATICKÉ TLAKOVÉ STANICE

Automatické tlakové stanice (ATS) sú zariadenia určené na čerpanie vody, udržiavanie a zvyšovanie tlaku v potrubnom systéme. Využívajú sa na zabezpečenie potrebného tlaku v potrubných rozvodoch pitnej, úžitkovej, požiarnej a inej vody.

automatické tlakové stanice

Technický popis

Automatické tlakové stanice môžeme podľa vystrojenia rozdeliť do dvoch skupín:

  1. automatické tlakové stanice s veľkou tlakovou nádobou vybavené zvyčajne jedným čerpadlom, prípadne viacerými čerpadlami
  2. automatické tlakové stanice bez tlakovej nádoby alebo s malou tlakovou nádobou vybavené jedným alebo viacerými (2-6) čerpadlami, s frekvenčným meničom a sofistikovaným ovládacím panelom. Stanovený tlak v potrubiach kontroluje tlakomer a v prípade jeho poklesu, ovládací panel zapína a riadi chod čerpadiel. Malá tlaková nádoba zabezpečuje stabilnejší tlak počas krátkej doby, kým čerpadlá zareagujú na rýchle zmeny.

ATS pozostáva z nosného rámu z nerezovej ocele, na ktorom sú namontované čerpadlá a potrebné príslušenstvo. Čerpadlá môžu pracovať v rôznych režimoch podľa potreby a nastavenia. Zvyčajne sú vybavené samostatnými frekvenčnými meničmi. Ovládanie čerpadiel môže byť doplnené zariadením „SOFT STARTER“, ktoré zabezpečuje riadený nábeh čerpadiel, znižuje štartovacie napätie a zaťaženie motorov, čím predlžuje ich životnosť a zabezpečuje plynulejší pohyb kvapalín v potrubí.

Príslušenstvo ATS tvoria: uzatváracie ventily, spätné klapky, tlakový spínač, manometer, membránová tlaková nádoba a ovládací panel.

Automatická tlaková stanica je napojená na potrubné rozvody – na sacie a výtlačné potrubie, ktoré môžu byť z nehrdzavejúcej ocele, liatiny alebo HDPE-materiálu.

Ovládací, resp. riadiaci panel je počítač, ktorý riadi chod čerpadiel podľa požiadaviek. Vyhodnocuje aktuálnu potrebu vody v systéme a stanovuje, koľko čerpadiel má byť v chode a s akými optimálnymi otáčkami majú pracovať. Frekvenčný menič zabezpečuje, že pri postupnom odbere vody najprv pomaly nabieha prvé čerpadlo a až keď pracuje s optimálnou účinnosťou, následne sa zapína ďalšie čerpadlo. Takéto ovládanie zaisťuje optimálny a efektívny chod ATS.

Ovládací panel je možné doplniť o rôzne moduly, ktoré umožnia ovládanie automatickej tlakovej stanice na diaľku (diaľkový prenos dát). Pomocou rôznych aplikácií je možné na diaľku sledovať stav čerpadiel a určiť tak vhodnú dobu na servis a údržbu čerpadiel.

automatické tlakové stanice

LEGENDA

1. Tlaková nádoba
2. Uzatváracie klapky
3. Nerezové potrubné rozvody
4. Ovládací panel
5. Čerpadlá
6. Spätná guľová klapka
7. Gumenný kompenzátor

Vybrané projekty

K našim produktom vám zabezpečíme aj všetky potrebné služby od technického návrhu, montáže až po záručný a pozáručný servis či prevádzkovanie.

Pozrieť služby
Späť na všetky produkty

OZVITE SA NÁM

Radi vám poskytneme bližšie informácie ohľadom našich produktov aj služieb.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 908 216 532
+421 905 479 303

NAPÍŠTE NÁM

info@naturtech.sk

ZAVOLAJTE NÁM

+421 908 216 532
+421 905 479 303

NAPÍŠTE NÁM

+info@naturtech.sk